Česky Deutsh English Русский

Vítáme Vás na stránkách Českého porcelánu a. s. Dubí

Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma O. C. Teuchert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 660 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Podíváte-li se však do katalogu produktů, zjistíte, že naše společnost se prezentuje a vyrábí i další výrobky, jako více než 100 tvarů hrnků ve 3 tisícovkách dekorů, nebo moderní výbavu od prof. Pelcla pod názvem Bohemia, složenou z jídelní, kávové, čajové a mocca soupravy v bílém i dekorovaném provedení, která získala certifikát od Design centra České republiky, jako vynikající výrobek roku 2006 a v roce 2007 pak od ministra průmyslu a obchodu Korejské republiky ocenění za nadčasový design. Tato souprava v hotelovém provedení získala ocenění „Exponát Horeca“ na veletrhu pro hotelnictví a gastronomii v roce 2005 v Praze.

Mezi našimi produkty najdete i sestavy tvaru Praha v dekoru Eco, ale i poslední novinky, jako počátky nové série bájných trpaslíků, ale zejména sedmibarevný cibulák pod označením Natura, který je chráněným vzorem výrobce. Jistě Vás zaujme moderní kávový servírovací set „ Triplex“. Za pozornost stojí i velmi oblíbená výbava Bohemia Cobalt na japonském trhu.

I když naše obě továrny v Dubí na cibulák, užitek a ozdobný porcelán spolu s továrnou Royal Dux v Duchcově na výrobu figurálního a ozdobného porcelánu nejsou nejstaršími porcelánkami na českém území, mají postavení, které je činí výjimečnými, neboť obě slaví, jako jediné v Čechách 100 let nepřetržitého užívání původní tovární výrobní značky, a to Royal Dux v roce 2012 a Dubí v roce 2013!

Prohlédněte si co umíme, čím se zabýváme, co nás proslavilo a co nás nyní činí zajímavými.

Prodejní akce

SLEVA NA DUBEN V PODNIKOVÝCH PRODEJNÁCH

SLEVA NA DUBEN V PODNIKOVÝCH PRODEJNÁCH

10476 Dóza s dřevěným uzávěrem C / v I. jakosti / cibulák původní cena 356,- Kč cena po slevě 249,- Kč PLATNOST PRODEJNÍ AKCE: od 1. do 30. dubna 2014 Dóza s dřevěným uzávěrem C je největší z dóz, které pro vás máme v nabídce. Tyto nádoby jsou ve třech velikostech a vedle praktických důvodů, to co budete v dóze uchovávat je pořízení tohoto výrobku estetickou záležitostí, protože je určitě příjemnou kombinací modrobílé dekorace na vašem stole. Uvedený výrobek v akci si můžete zakoupit na některé z našich podnikových prodejen v Praze, Plzni, Liberci, Teplicích, Duchcově, nebo v Dubí. Pokud si výrobek chcete objednat na dobírku, můžete tak učinit prostřednictvím našeho e-shopu (pro soukromé osoby) a nebo telefonicky na čísle: 417 539 636. http://www.cesky.porcelan.cz/eshop/cs/prodejni-akce/sleva-na-duben-v-podnikovych-prodejnach

01.04.2014

NABÍDKA SOUPRAV BOHEMIA WHITE v 2. jakosti

NABÍDKA SOUPRAV BOHEMIA WHITE v 2. jakosti

SOUPRAVY BOHEMIA WHITE 2. jakost Sněhově bílá variace ve spojení s dokonalou harmonií jednoduché linie vytváří elegantní doplněk na Váš stůl. Atraktivní vzhled kolekce Bohemia White byl navržen designérem prof. ak. arch. Jiřím Pelclem. Lze jej používat v myčkách nádobí i v mikrovlnných troubách. Kávová, čajová a jídelní souprava se hodí na všední posezení s rodinou i na vzácné chvíle s přáteli.

01.04.2014

novinka holby s loveckými  motivy

novinka holby s loveckými motivy

Český porcelán a.s. nabízí holby s loveckými motivy nejen myslivcům. Holby jsou ozdobeny dekorem lesní zvěře od malíře loveckývh motivů pana Václava Nasvětila a ozdobná cínová víčka jsou dílem Josefa Nejedlého firmy STANNUM

07.05.2013

Zobrazit všechny prodejní akce

Aktuality

14
duben

Zrekonstruovaná prodejna Českého porcelánu v Tovární ulici

Dne 14.4. byla znovu otevřena zrekonstruovaná prodejna Českého porcelánu v Tovární ulici, která rekonstrukcí získala moderní vzhled a větší prodejní plochu a to více jak na dvojnásobek. Vyšli jsme tak vstříc celé koncepci – po otevření výstavních ploch v Modrodomě, kdy po prohlídce expozice, se návštěvníci ptali po možnosti výhodného nákupu v místě, teď máme možnost nabídnout to nej z naší produkce.

27
březen

PORCELÁNOVÉ TRHY

JARNÍ PORCELÁNOVÉ SLAVNOSTI K. VARY místo konání: K. Vary před GH Pupp termín konání: 2. - 4.5.2014 prodejní doba: 2.5. - 10,00 - 17,00 hodin 3.5. - 9,00 - 17,00 hodin 4.5. - 10,00 - 16,00 hodin VELKÉ PORCELÁNOVÉ TRHY místo konání: skleněná kolonáda Teplice termín konání: 31.5.2014 prodejní doba: 9,00 - 16,00 hodin Nabídneme Vám cibulák, bílé a dekorované výrobky za skvělé ceny. Těšíme se na Vaši návštěvu našich stánků a doufáme, že budete s nákupem spokojeni.

Zobrazit všechny aktuality

Máchovo jezero

Kontaktní informace

Český porcelán, akciová společnost

Tovární 605/17 | 417 01 Dubí I
IČ: 00174238
společnost zapsaná dne 15. března 1991 
v obchod. rejstříku v Ústí nad Labem oddíl B, vložka 101
tel.: + 420 417 518 111
fax: + 420 417 571 968
e-mail:
info@cesky.porcelan.cz

Napište nám

Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR
Město Dubí

Oficiální stránky Města Dubí
www.mesto-dubi.cz

Infocentrum Dubí
www.infocentrum-dubi.cz