Česky Deutsch English Русский Jsme na Facebooku

Vítáme Vás na stránkách Českého porcelánu, a. s. Dubí

Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma O. C. Teuchert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 660 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Podíváte-li se však do katalogu produktů, zjistíte, že naše společnost se prezentuje a vyrábí i další výrobky, jako více než 100 tvarů hrnků ve 3 tisícovkách dekorů, nebo moderní výbavu od prof. Pelcla pod názvem Bohemia, složenou z jídelní, kávové, čajové a mocca soupravy v bílém i dekorovaném provedení, která získala certifikát od Design centra České republiky, jako vynikající výrobek roku 2006 a v roce 2007 pak od ministra průmyslu a obchodu Korejské republiky ocenění za nadčasový design. Tato souprava v hotelovém provedení získala ocenění „Exponát Horeca“ na veletrhu pro hotelnictví a gastronomii v roce 2005 v Praze.

Mezi našimi produkty najdete i sestavy tvaru Praha v dekoru Eco, ale i poslední novinky, jako počátky nové série bájných trpaslíků, ale zejména sedmibarevný cibulák pod označením Natura, který je chráněným vzorem výrobce. Jistě Vás zaujme moderní kávový servírovací set „ Triplex“. Za pozornost stojí i velmi oblíbená výbava Bohemia Cobalt na japonském trhu.

I když naše obě továrny v Dubí na cibulák, užitek a ozdobný porcelán spolu s továrnou Royal Dux v Duchcově na výrobu figurálního a ozdobného porcelánu nejsou nejstaršími porcelánkami na českém území, mají postavení, které je činí výjimečnými, neboť obě slaví, jako jediné v Čechách 100 let nepřetržitého užívání původní tovární výrobní značky, a to Royal Dux v roce 2012 a Dubí v roce 2013!

Prohlédněte si co umíme, čím se zabýváme, co nás proslavilo a co nás nyní činí zajímavými.

 

Prodejní akce

Letní slevy na prodejnách Českého porcelánu

Letní slevy na prodejnách Českého porcelánu

V rámci pořádaných akcí k oslavám 150 výročí vzniku firmy jsme pro vás připravili letní slevy na vybrané zboží na prodejnách Českého porcelánu. Nabízíme vám soupravy na saláty, kompoty a další výrobky v dekoru cibulák s 30% slevou. Budeme se na vás těšit na našich prodejnách.

03.07.2014

LETNÍ SLEVOVÁ AKCE cibuláku - 30 %

LETNÍ SLEVOVÁ AKCE cibuláku - 30 %

150 let Českého porcelánu v Dubí PRODEJ Z VÝDEJNÍHO SKLADU V DUBÍ PRODEJ NA ZÁKLADĚ PŘEDLOŽENÍ IČ tel. 417 518 306, 417 518 307 mail:vydejnisklad@cesky.porcelan.cz Vážení zákazníci nabízíme Vám prodej různých souprav na saláty, kompoty a další výrobky v dekoru "cibulák" s 30 % slevou. Prosím v případě zájmu o nákup se obraťte na nás s přiloženou objednávkou. Děkujeme a budeme očekávat vaše objednávky. pracovnice výdejního skladu

01.07.2014

SLEVA NA SRPEN V PODNIKOVÝCH PRODEJNÁCH

SLEVA NA SRPEN V PODNIKOVÝCH PRODEJNÁCH

10068 Mísa oválná 28 cm / v I. jakosti / cibulák původní cena 671,- Kč cena po slevě 470,- Kč PLATNOST PRODEJNÍ AKCE: od 1. do 31. srpna 2014 Mísa oválná patří k výrobkům s universálním použitím, tento výrobek je distribuován v několika velikostech. Právem je zařazen mezi ty, které jsou všestranými a to protože poslouží jak do svátečního prostírání, tak i k samostatnému servírování nejrůznějších pamlsků během párty , ale nakonec i ovoce a zeleniny pro zdravou výživu. Uvedený výrobek v akci si můžete zakoupit na některé z našich podnikových prodejen v Praze, Plzni, Liberci, Teplicích, Duchcově, nebo v Dubí. Pokud si výrobek chcete objednat na dobírku, můžete tak učinit prostřednictvím našeho e-shopu (pro soukromé osoby) a nebo telefonicky na čísle: 417 539 636. http://www.cesky.porcelan.cz/eshop/cs/prodejni-akce/sleva-na-srpen-v-podnikovych-prodejnach

01.07.2014

Zobrazit všechny prodejní akce

Aktuality

27
srpen

Soutěž historických vozidel o pohár starosty města Dubí 2014

Následnou akcí po "Dni otevřených dveří" dne 24.8.2014 byla soutěž historických vozidel o pohár starosty města Dubí 2014 - již 4. ročník, které se zúčastnil i gen. ředitel českého porcelánu Ing. V. Feix dr. h. c. jako čestný host. Start i cíl byl na parkovišti Modrodomu Českého porcelánu. V 10,00 hodin všechna vozidla postupně odstartovala za velké účasti diváků a poslední závodníci se vraceli okolo 14,00 hodiny. Následovalo vyhlášení a předání vítězných pohárů z rukou starosty Ing. Petra Pípala.

26
srpen

Den otevřených dveří Českého porcelánu a.s.

Den otevřených dveří Českého porcelánu a.s. Mezi dny 21. srpnem až 23. srpnem Český porcelán akciová společnost nabídl možnost navštívit továrnu a vidět výrobu porcelánu tzv. na vlastní oči. Každou skupinu vedli naši odborní pracovníci a podávali zasvěcený výklad ke každé části. Prohlídka vedla přes všechny klíčové stupně výroby až po finální část ukázky hotových výrobků na výstavě v MODRODOMĚ, kde návštěvník získal od nás dárek v podobě pohárku se symbolem „cibulákového slona“ a kde se nachází výstava kompletního sortimentu produkce továrny a to včetně závodu Českého porcelánu Royal Dux. Celá akce byla zahájena 21.8. v 8 hodin ráno v 9 prodejních stáncích jako doprovodná část „Dnů otevřených dveří, kde si mohli návštěvníci buď před a nebo po prohlídce zakoupit ve výhodný cenách porcelán a v posledním 10. stánku si mohli nákup odložit a jít se podívat do Modrodomu na výstavu. V tomto stánku mohli získat za skutečně symbolickou cenu výrobky, které firma pro tuto akci vyrobila, průsvitka s motivem továrny, pohárek a výroční talíř. Jubilejní talíře Kala od Ak. soch. Jiřího Laštovičky a jubilejní talíř Jiřího Popovského bude možno zakoupit na podnikových prodejnách. Oba talíře se budou vyrábět pouze v jubilejním roce 2014 v limitovaných sériích. Celkem navštívilo „Dny„ 3 200 návštěvníků a nakoupilo porcelán přes 500 000,- Kč. Mezi návštěvníky patřili i pozvaní hosté – firemní přátelé, obchodní partneři a to z tuzemska i zahraničí. Pro VIP hosty byla prohlídka uspořádaná pod vedením generálního ředitele Ing. V. Feixe dr. h. c. a byla zakončena slavnostním odhalením sochy, která znázorňuje dceru Artura Blocha posledního majitele porcelánky paní Mariettu Šmolkovou bytem v Praze, socha je dílem pana Pavla Lakomého.

Zobrazit všechny aktuality

Máchovo jezero

Kontaktní informace

Český porcelán, akciová společnost

Tovární 605/17 | 417 01 Dubí I
IČ: 00174238
společnost zapsaná dne 15. března 1991 
v obchod. rejstříku v Ústí nad Labem oddíl B, vložka 101
tel.: + 420 417 518 111
fax: + 420 417 571 968
e-mail:
info@cesky.porcelan.cz

Napište nám

Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR
Město Dubí

Oficiální stránky Města Dubí
www.mesto-dubi.cz

Infocentrum Dubí
www.infocentrum-dubi.cz