Česky Deutsh English Русский

Vítáme Vás na stránkách Českého porcelánu a. s. Dubí

Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma O. C. Teuchert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 660 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Podíváte-li se však do katalogu produktů, zjistíte, že naše společnost se prezentuje a vyrábí i další výrobky, jako více než 100 tvarů hrnků ve 3 tisícovkách dekorů, nebo moderní výbavu od prof. Pelcla pod názvem Bohemia, složenou z jídelní, kávové, čajové a mocca soupravy v bílém i dekorovaném provedení, která získala certifikát od Design centra České republiky, jako vynikající výrobek roku 2006 a v roce 2007 pak od ministra průmyslu a obchodu Korejské republiky ocenění za nadčasový design. Tato souprava v hotelovém provedení získala ocenění „Exponát Horeca“ na veletrhu pro hotelnictví a gastronomii v roce 2005 v Praze.

Mezi našimi produkty najdete i sestavy tvaru Praha v dekoru Eco, ale i poslední novinky, jako počátky nové série bájných trpaslíků, ale zejména sedmibarevný cibulák pod označením Natura, který je chráněným vzorem výrobce. Jistě Vás zaujme moderní kávový servírovací set „ Triplex“. Za pozornost stojí i velmi oblíbená výbava Bohemia Cobalt na japonském trhu.

I když naše obě továrny v Dubí na cibulák, užitek a ozdobný porcelán spolu s továrnou Royal Dux v Duchcově na výrobu figurálního a ozdobného porcelánu nejsou nejstaršími porcelánkami na českém území, mají postavení, které je činí výjimečnými, neboť obě slaví, jako jediné v Čechách 100 let nepřetržitého užívání původní tovární výrobní značky, a to Royal Dux v roce 2012 a Dubí v roce 2013!

Prohlédněte si co umíme, čím se zabýváme, co nás proslavilo a co nás nyní činí zajímavými.

Prodejní akce

SLEVA NA DUBEN V PODNIKOVÝCH PRODEJNÁCH

SLEVA NA DUBEN V PODNIKOVÝCH PRODEJNÁCH

10476 Dóza s dřevěným uzávěrem C / v I. jakosti / cibulák původní cena 356,- Kč cena po slevě 249,- Kč PLATNOST PRODEJNÍ AKCE: od 1. do 30. dubna 2014 Dóza s dřevěným uzávěrem C je největší z dóz, které pro vás máme v nabídce. Tyto nádoby jsou ve třech velikostech a vedle praktických důvodů, to co budete v dóze uchovávat je pořízení tohoto výrobku estetickou záležitostí, protože je určitě příjemnou kombinací modrobílé dekorace na vašem stole. Uvedený výrobek v akci si můžete zakoupit na některé z našich podnikových prodejen v Praze, Plzni, Liberci, Teplicích, Duchcově, nebo v Dubí. Pokud si výrobek chcete objednat na dobírku, můžete tak učinit prostřednictvím našeho e-shopu (pro soukromé osoby) a nebo telefonicky na čísle: 417 539 636. http://www.cesky.porcelan.cz/eshop/cs/prodejni-akce/sleva-na-duben-v-podnikovych-prodejnach

01.04.2014

NABÍDKA SOUPRAV BOHEMIA WHITE v 2. jakosti

NABÍDKA SOUPRAV BOHEMIA WHITE v 2. jakosti

SOUPRAVY BOHEMIA WHITE 2. jakost Sněhově bílá variace ve spojení s dokonalou harmonií jednoduché linie vytváří elegantní doplněk na Váš stůl. Atraktivní vzhled kolekce Bohemia White byl navržen designérem prof. ak. arch. Jiřím Pelclem. Lze jej používat v myčkách nádobí i v mikrovlnných troubách. Kávová, čajová a jídelní souprava se hodí na všední posezení s rodinou i na vzácné chvíle s přáteli.

01.04.2014

novinka holby s loveckými  motivy

novinka holby s loveckými motivy

Český porcelán a.s. nabízí holby s loveckými motivy nejen myslivcům. Holby jsou ozdobeny dekorem lesní zvěře od malíře loveckývh motivů pana Václava Nasvětila a ozdobná cínová víčka jsou dílem Josefa Nejedlého firmy STANNUM

07.05.2013

Zobrazit všechny prodejní akce

Aktuality

25
duben

VELKÉ PORCELÁNOVÉ TRHY

Zveme všechny příznivce Českého porcelánu na Velké porcelánové trhy, konané dne 31.5. 2014 pod skleněnou kolonádou v Teplicích od 9,00 do 16,00 hodin. Máme pro vás připravenu ZAJÍMAVOU nabídku, cibulák, dekorované zboží, bílé rokoko, snídaňové hrnky a mnoho dalšího včetně novinek. Letošní trhy jsou o to zajímavější, že jsou pořádané ke 150. výročí založení firmy.

14
duben

Zrekonstruovaná prodejna Českého porcelánu v Tovární ulici

Dne 14.4. byla znovu otevřena zrekonstruovaná prodejna Českého porcelánu v Tovární ulici, která rekonstrukcí získala moderní vzhled a větší prodejní plochu a to více jak na dvojnásobek. Vyšli jsme tak vstříc celé koncepci – po otevření výstavních ploch v Modrodomě, kdy po prohlídce expozice, se návštěvníci ptali po možnosti výhodného nákupu v místě, teď máme možnost nabídnout to nej z naší produkce.

Zobrazit všechny aktuality

Máchovo jezero

Kontaktní informace

Český porcelán, akciová společnost

Tovární 605/17 | 417 01 Dubí I
IČ: 00174238
společnost zapsaná dne 15. března 1991 
v obchod. rejstříku v Ústí nad Labem oddíl B, vložka 101
tel.: + 420 417 518 111
fax: + 420 417 571 968
e-mail:
info@cesky.porcelan.cz

Napište nám

Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR
Město Dubí

Oficiální stránky Města Dubí
www.mesto-dubi.cz

Infocentrum Dubí
www.infocentrum-dubi.cz